Laufenn I Fit Lw31 215/55R16 93H

428,00 

Description

Laufenn I Fit Lw31 215/55R16 93H

Opony zimowe Laufenn I Fit w rozmiarze 215/55 R16 93H

Jak należy interpretować rozmiar 215/55 R16 omawianych opon zimowych? Pierwsza liczba w rozmiarze określa jej szerokość i jest zazwyczaj podawana w milimetrach – w tym przypadku jest to 215 mm (21,50 cm). Druga liczba to wysokość profilu opony – wartość ta jest w rozmiarze podawana jako procent z szerokości – tutaj 55 to nic innego jak 55% z 215, czyli 118,25 mm. Litera to typ konstrukcji opony, najczęściej spotykane „R” to budowa radialna. Ostatnia z liczb w rozmiarze to średnica felgi, na jaką należy zamontować dany produkt – w tym przypadku 16 cali, czyli 40,64 cm. Prezentowane opony Laufenn I Fit 215/55 R16 mają indeks nośności 93 – najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością wynosi tu 650 kg. Z kolei maksymalna dopuszczalna prędkość, z jaką można jechać na tym modelu to 210 km/h, co daje indeks prędkości H. Model zimowy Laufenn I Fit 215/55 R16 w ramach europejskiego systemu etykiet otrzymał klasę E za poziom oporów toczenia, klasę C za przyczepność na mokrej nawierzchni oraz 72 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego. Opony zimowe Laufenn I Fit 215/55 R16 są projektowane z myślą o samochodach typu VW Sharan (I FL), Ford C-MAX (II), VW Passat (B6), Ford Galaxy (I FL) czy Citroen C5 (I).

Opony do samochodów osobowych

I Fit w rozmiarze 215/55 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe montowane są na przykład w miejskich kompaktach, rodzinnych sedanach czy kombi, a także popularnych crossoverach. Najczęściej posiadają bieżnik kierunkowy lub asymetryczny. Modele opon osobowych dzielą się na trzy klasy: premium (najbardziej zaawansowane technologicznie, o największych osiągach), średnią (optymalny stosunek cena-jakość) i ekonomiczną (najtańsze). Opony osobowe mogą posiadać szereg dodatkowych cech: technologię Run Flat, rant ochronny czy wzmocnioną konstrukcję.

Klasa – ekonomiczna. Alternatywa dla kierowców preferujących jazdę po mieście

Opony firmy Laufenn pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Opony klasy ekonomicznej określane są także mianem budżetowych. W porównaniu do modeli z klasy średniej czy premium oferują nieco niższy poziom osiągów, ale z drugiej strony są od nich tańsze. Do klasy ekonomicznej zaliczane są marki Laufenn, Kormoran, Achilles, Neolin, Sava, Barum, Zeetex i wiele innych. Tego typu produkty są najczęściej polecane właścicielom mniejszych i słabszych aut, którzy nie pokonują zbyt dużych przebiegów rocznych, preferują spokojny styl jazdy albo po prostu dysponują ograniczonym budżetem na zakup opon.

Etykieta unijna opon I Fit 215/55 R16 czyli ocena hamowania, spalania i hałasu

Spalanie paliwa – ocena E Informacja o spalaniu paliwa zawarta na unijnej etykiecie dołączonej do opony jest ważna dla wszystkich, którym zależy na ekonomicznej jeździe, a także ochronie środowiska. To prosta zależność – im niższe opory toczenia, tym samochód spala mniej paliwa, a tym samym emituje do atmosfery mniejszą ilość szkodliwych spalin. Dane dotyczące spalania przedstawiane są za pomocą piktogramu i zakresu klas od A do G, gdzie klasa A oznacza największą ekonomiczność paliwową, a G – najmniejszą. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 8 innych produktów spełniających kryteria – opony I Fit (model) oraz 16 cali (średnica). Hamowanie na mokrym – ocena C Przyczepność na mokrej nawierzchni jest jednym z trzech parametrów, jakie są zawarte na unijnej etykiecie dołączanej do opon. Parametr ten jest niezwykle ważny przy wyborze opon przez kierowców, dlatego jego porównanie między poszczególnymi modelami może pomóc w trafnym zakupie. Przyczepność na mokrym jest wyrażana w postaci liter od A do G, przy czym oceny D i G nie są używane, a A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Dla samochodów osobowych różnica pomiędzy ocenami od A do F jest znacząca i wynosi ponad 18 metrów. Identyczną notę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 175 innych produktów spełniających wytyczne – opony zimowe (sezon), 16 cali (średnica) oraz ekonomiczna (klasa). Hałas na zewnątrz – 72 dB Etykieta unijna (hałas zewnętrzny) w porównaniu do pozostałych parametrów nie przewiduje nadawania klas odpowiadających literom alfabetu. W tym przypadku mamy do czynienia z systemem umieszczania 3 fal i wyniku pomiaru hałasu w dB. Decyzja o umieszczeniu akurat tego parametru wynika z realizacji przez UE polityki ochrony środowiska – warto pamiętać, że mierzona jest tu wartość hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony, a nie tego słyszanego w kabinie pojazdu, co często ma kluczowe znaczenie dla kierowców. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskały jeszcze 34 inne produkty spełniające kryteria – opony 215/55 R16 (rozmiar) oraz zimowe (sezon).

Firma Laufenn (grupa Hankook)

Laufenn to opony dla wszystkich, którzy chcą czuć się pewnie za kierownicą bez względu na pogodę, a przy tym nie przepłacać. Te wytwarzane na Węgrzech opony powstają z innowacyjnych materiałów i produkowane są przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Marka zawdzięcza dostęp do nich przynależeniu do koncernu Hankook, koreańskiego potentata w produkcji opon. Rozwinięty system dystrybucji sprawia, że opony Laufenn są używane przez kierowców na całym świecie – obecnie trafiają do użytkowników w 180 krajach.

Kierunkowa rzeźba bieżnika

Model I Fit (Laufenn) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Opony z bieżnikiem kierunkowym charakteryzują się układem rowków, który kształtem przypomina literę „V”. Dzięki takiemu rozwiązaniu opony kierunkowe są w stanie doskonale odprowadzać wodę i błoto pośniegowe. Badania wykazały, że oferują o 20% wyższą odporność na aquaplaning w porównaniu do opon asymetrycznych. Z tego względu kierunkowa rzeźba jest stosowana w większości opon zimowych. Do pozostałych zalet omawianego bieżnika należą dobre trzymanie toru jazdy oraz atrakcyjny wygląd.

Oznaczenia 93H, FR oraz 3PMSF, M+S

Napisy „93” oraz „H” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 650 kg) oraz prędkości (do 210 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon zimowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie 3PMSF – płatek śniegu na potrójnym szczycie oznaczający dopuszczenie opony do poruszania w warunkach zimowych oraz M+S – mud and Snow (ang. błoto i śnieg) określa opony lepiej radzące sobie w warunkach błota i śniegu, niżeli model standardowy (bez tego symbolu). Akronim FR oznacza oponę posiadającą rant ochronny felgi.

Opony zimowe

Laufenn I Fit 215/55 R16 należy do grupy opon zimowych. Opony zimowe to produkty, których konstrukcja umożliwia bezpieczne w podróżowanie w trudnych warunkach od późnej jesieni do wczesnej wiosny. Mieszanka gumowa takich opon zachowuje swoje właściwości w mroźne dni, a bieżnik pokryty lamelami ułatwia zapanowanie nad samochodem na śniegu, wodzie i błocie pośniegowym. Najczęściej spotykaną rzeźbą w przypadku opon zimowych jest kierunkowa, następnie asymetryczna (w mocniejszych samochodach). Przed zakupem opon na zimę warto zapoznać się opiniami kierowców czy wynikami testów opon. Pozwoli to wybrać najlepszy model dla siebie.

Gwarancja na opony I Fit

Gwarancja na opony Laufenn obowiązuje do momentu zużycia jej do wskaźnika TWI 1,6mm – podobnie jak w przypadku wszystkich marek wchodzących w skład południowokoreańskiego koncernu Hankook. Standardowo obejmuje ona usterki związane z materiałami użytymi do produkcji, jakością wykonania czy samą konstrukcją opon. Należy pamiętać, że gwarancji producenta nie podlegają uszkodzenia związane z nieprawidłowym przechowywaniem, błędami podczas wyważania, jazdą ze zbyt niskim ciśnieniem czy użytkowaniem w niesprawnym samochodzie.

Opinie kierowców rozmiaru 215/55 R16 o oponach Laufenn I Fit

Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.

audi q8 środek, jak wystawić auto na otomoto, czujnik temperatury zewnętrznej opel astra h, regeneracja sprężarek klimatyzacji, filtr kabinowy e39, wolksvagen tiguan

yyyyy